W Convelu pracuje już nowy automat

Kontraktowy montażysta elektroniki kupił od firmy Renex maszynę Yamahy YS12F do montażu SMD. Automat pracuje już w nowej siedzibie firmy Convel.

Początek jesieni przyniósł duże zmiany w warszawskiej spółce Convel zajmującej się montażem elektroniki. Po pierwsze, firma w ostatnich dniach września zmieniła siedzibę, o czym opowiada współwłaściciel Wojciech Pustoła – Wraz z rozwojem firmy pojawiła się potrzeba zwiększenia powierzchni produkcyjnej, magazynowej oraz biur. Budynek, który obecnie zajmujemy, powstał zaledwie rok temu, a jego atutem jest świetna lokalizacja.

W budynku pracuje już nowy automat Yamahy kupiony od firmy Renex. – Teraz możemy jednocześnie obsługiwać wielu klientów na bardzo wysokim poziomie technologicznym – podkreśla Wojciech Pustoła i dodaje, że zakupiona maszyna Yamahy świetnie nadaje się do montażu finalnego, więc w przyszłości najprawdopodobniej stanie przed nią kolejny automat typu chip-shooter. Zakup nowej maszyny nie jest bowiem ostatnim słowem jeśli chodzi o inwestycje w firmie. – W związku z instalacją automatu będziemy w najbliższym czasie rozwijać w firmie pozostałe wyposażenie, które pozwoli nam maksymalnie usprawnić proces produkcyjny – informuje Pustoła. – 

Zdecydowaliśmy się wybrać maszynę Yamahy gdyż jest to aktualnie jeden z najlepszych producentów automatów pick&place – wyjaśnia nasz rozmówca. – Wierzymy w japońską technologię, która z pewnością pozwoli na efektywną i bezawaryjną pracę na najwyższych obrotach. Duże znaczenie miał też profesjonalizm firmy Renex, zarówno na poziomie obsługi sprzedażowej, jak i wsparcia inżynierskiego – mówi Pustoła. 

Inwestycje w Convelu to efekt rozwoju firmy. Według Wojciecha Pustoły o kryzysie nie ma mowy – Od kilku lat nieustannie idziemy do przodu. Rośniemy z kwartału na kwartał, powiększamy grono klientów którzy nam zaufali i regularnie lokują u nas produkcję. W ostatnim czasie obserwuję wyraźnie zwiększone zapotrzebowanie na usługi montażu kontraktowego – ocenia. W spółce zatrudniono wielu nowych pracowników, dodatkowo do końca roku zostaną utworzone kolejne miejsca pracy. – 

Nowa maszyna pracuje u nas zaledwie od dwóch tygodni, lecz już jestem przekonany, że decyzja o wyborze Yamahy była słuszna. Automat umożliwia nam wysoce efektywną produkcję, która sprzyja rozwojowi firmy oraz pozwala nam jeszcze lepiej spełniać wszystkie potrzeby naszych klientów w krótkim czasie – podsumowuje inwestycję Wojciech Pustoła. 

Źródło: evertiq.pl