Pixel rozwija działalność z maszynami Yamaha

Bydgoski producent systemów informacji pasażerskiej, firma PIXEL, rozwija działalność i zwiększa moce produkcyjne – w styczniu w firmie pojawił się automat do montażu SMT Yamaha YS12F dostarczony i uruchomiony przez Renex.

Decyzję o inwestycji podjęto w grudniu zeszłego roku, więc przejście od planów do realizacji nie zajęło wiele czasu. Ale też Pixel musi szybko reagować na rosnący popyt na swoje produkty – Firma się rozwija, mamy coraz więcej zamówień i dlatego pojawiła się potrzeba powiększenia naszych możliwości produkcyjnych – mówi Sławomir Jankowski, wiceprezes firmy Pixel.
Powody zakupu nowej maszyny były dwa: podniesienie jakości montażu oraz zwiększenie szybkości produkcji. Pixel w zdecydowanej większości produkuje u siebie, szczególnie elementy z głównego asortymentu. – Dotychczas mieliśmy jedną linię montażową, której wydajność była wystarczająca do realizacji prototypów i niewielkich serii . Dla nas była linią główną, ale wraz ze wzrostem sprzedaży przestała wystarczać – wyjaśnia Jankowski. Do przyspieszenia decyzji o zakupie zmotywował firmę zdobyty w zeszłym roku kontrakt modernizacyjny dla kolei. Pixel w ciągu roku ma wyposażyć w tablice elektroniczne 70 składów pociągów. 

Na razie w siedzibie firmy stanął nowy automat pick&place Yamaha YS12F dostarczony i uruchomiony przez firmę Renex, ale Sławomir Jankowski zapowiada rozbudowę linii o dalsze elementy, najprawdopodobniej także firmy Yamaha, takie jak piec, drukarka czy podajniki. Firma z pewnością zamierza też zainwestować w automat AOI, bo kluczowym zadaniem jest podnoszenie jakości montażu.
Produkty Pixela cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Urządzenia są dostarczane zarówno klientom w Polsce, jak i za granicą. Szczególnie łatwo można je zauważyć w komunikacji miejskiej na Litwie.

Źródło: evertiq.pl