Lars wyprodukuje innowacyjne urządzenia

Poznański producent automatyki i oświetlenia w przyszłym roku przeniesie swoją siedzibę do Niepruszewa koło Poznania. Nowy budynek ma zostać ukończony już w czerwcu.

Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu 2012 roku. Firma Lars otrzymała na ten cel kredyt technologiczny o wartości prawie 4 mln PLN w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Całkowita wartość projektu „Wdrożenie innowacyjnej technologii Lars Low Energy do produkcji grupy urządzeń sterujących zużyciem energii oraz komfortem klimatycznym w budynkach” wynosi około 6,7 mln PLN. Projekt planowany jest z rozmachem. Na 14 tys. m kw. działki stanie budynek o powierzchni około 2,4 tys. m kw., w którym ruszy produkcja innowacyjnych urządzeń.

W budynku znajdzie się m.in. hala produkcyjna, magazyny, dział obróbki mechanicznej i montażu końcowego. – Cała firma zostanie przeniesiona do nowej siedziby – mówi Andrzej Szymański, właściciel firmy Lars. – W Poznaniu nie było już możliwości rozbudowy, natomiast w Niepruszewie mamy kupione aż 3 działki. Na razie zabudowujemy jedną, wiec jest jeszcze sporo miejsca na rozwój – dodaje Szymański. I faktycznie, kolejny projekt jest już rozpoczęty – szczegóły poznamy na początku przyszłego roku.

Tymczasem firma rozstrzygnęła przetarg o wartości 1,5 mln PLN na kompletną linię montażową. Maszyny dostarczy firma Renex. W hali produkcyjnej stanie automat do montażu SMD Yamaha YS12F, do tego dobrano piec lutowniczy z atmosferą azotu oraz urządzenie do inspekcji komponentów i pasty lutowniczej AOI. Lars kupi też drukarkę szablonową Desen DSP 1008 oraz urządzenia do transportu płytek. RENEX będzie także odpowiedzialny za serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wszystkich maszyn oraz zapewni szkolenia, optymalizację procesu produkcyjnego i cykliczne dostawy materiałów eksploatacyjnych.

Źródło: evertiq.pl