JM elektronik inwestuje w następną linię montażową SMD

W związku z dynamicznym rozwojem kompleksowych usług montażu elektroniki firma JM elektronik zainwestowała w kolejną w pełni automatyczną linię montażową opartą o dwie maszyny typu pick&place Yamaha – modele YS12 i YS12F.

Linia została uzupełniona o bogate oprogramowanie, które umożliwia profesjonalizację pracy poprzez m.in. programowanie maszyn w trybie offline oraz gromadzenie i analizowanie danych statystycznych dotyczących przebiegu samego montażu. Wdrażaniem nowych urządzeń zajęli się inżynierowie z włocławskiego RENEX-u.

Nowa linia montażowa pozwoli na obsługę nowych dużych zleceń i zwiększenie wydajności produkcji do 50 tysięcy elementów na godzinę – informuje firma JM elektronik. To wszystko przy zachowaniu wysokiej jakości całego procesu i wyeliminowaniu większości błędów montażowych, dzięki licznym narzędziom monitorującym i analizującym cały proces. – Nasi klienci dzięki nowej linii montażowej mogą liczyć na szybszą realizację swoich zleceń – mówi dyrektor produkcji firmy JM elektronik Wojciech Stępień. – Jednocześnie jesteśmy przygotowani na obsługę nowych projektów. Zarówno tych dużych wymagających wysokiej wydajności, jak i tych mniejszych wymagających większej elastyczności.
Inwestycja w linię SMD jest zgodna ze strategicznymi planami rozwoju firmy JM elektronik, która już od ponad 13 lat oferuje usługę kompleksowej obsługi logistycznej w zakresie elektroniki dla producentów urządzeń elektronicznych. Nie jest to wyłącznie montaż elektroniki, ale cały system logistyczny pozwalający Klientom realizować swoją działalność bez potrzeby rozbudowy magazynu podzespołów, magazynu półproduktów, wyrobów gotowych oraz bez zwiększania kadr związanych z zaopatrzeniem. JM elektronik jest bowiem jednym z największych polskich dystrybutorów elementów elektronicznych.